KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11176039
nr 1117 6039
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, 3 st, Lars Norrman (1915-1979), 12x16 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 juli 2017
kl 20:52:50
1/7 09:07:49
500 kr
2/7 23:45:39
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman